724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Jak na výběr plnospektrálního LED osvětlení

Kategorie: Zdravé a praktické rady

Datum zveřejnění: 29.4.2024

Doba čtení

Chcete se i doma či v kanceláři cítit, jakoby na vás svítilo přirozené denní světlo? Vyberte si některé z našich plnospektrálních LED svítidel, která napodobují svit slunečních paprsků a eliminují tak nedostatečný přísun venkovního světla.

V článku se dozvíte:

 • Proč používat plnospektrální LED osvětlení?
 • Podle čeho svítidla vybírat?
 • Kam se plnospektrální LED osvětlení hodí?

Proč používat plnospektrální zdravé osvětlení?

Sami jistě znáte rozdíl v tom, jak se cítíte, když téměř celý den provádíte aktivity venku anebo když většinu dne strávíte prací v uzavřené místnosti, do které neproniká dostatečné množství slunečních paprsků. Pokud tedy pracujete nebo děláte jiné činnosti během dne uvnitř a chcete nahradit pobyt na přirozeném denním světle, pořiďte si plnospektrální zdravé osvětlení.

Naše plnospektrální svítidla umí věrohodně simulovat venkovní podmínky v průběhu dne, protože vydávají velmi podobné světlo jako slunce. Díky tomu, že jejich světelné spektrum se téměř dokonale podobá světelnému spektru slunečního záření, patří do kategorie zdravých svítidel. Vám tak přináší řadu skvělých benefitů, například upevnění cirkadiánního rytmu, lepší náladu, vyšší koncentraci a produktivitu nebo kvalitnější spánek.

Vyberte si svítidlo na míru

Abychom vám výběr toho správného svítidla co nejvíce zjednodušili, rozdělili jsme naše produkty do několika kategorií podle jejich způsobu umístění. Pokud hledáte nenápadné svítidlo do prostorů s nižšími stropy, můžete zvolit kategorii stropních svítidel. Do místností, které mají klasický či vysoký strop anebo které chcete svítidlem oživit a zaplnit po vertikální linii, jsou ideální závěsná svítidla. Oproti tomu nástěnná svítidla slouží skvěle k doplnění prostoru na horizontální linii a hlavně skvěle šetří prostor. Jako doplněk a vyplnění prostoru pak poslouží i stojací svítidla.

Ve výběru kategorií najdete i stolní svítidla či lampičky, která vám budou skvělým společníkem při práci, učení nebo třeba odpočinkové četbě. Samostatnou sekci tvoří také koupelnová svítidla, o jejichž využití díky názvu nejspíš není pochyb. Věděli jste ale, čím se kromě svého vzhledu od ostatních svítidel odlišují? Mají vyšší stupeň krytí IP, díky čemuž mají mimo jiné vyšší odolnost vůči vodě. A to se v koupelně opravdu hodí. Speciální kategorii pak tvoří noční svítidla, která vám v noci posvítí tak, aby byl váš pohyb po tmě bezpečný a zároveň vás zbytečně neoslňovala. Jedním z nich je třeba svítidlo MAIA, díky kterému už vám žádný noční boj s nábytkem nehrozí. A pokud si rádi večer čtete, pak vám doporučíme LED lampičku s klipem, která nevyzařuje modré světlo a pro večerní čtení je tak naprosto ideální.

Aby se vám u nás nakupovalo ještě lépe, svítidla si můžete vyfiltrovat i podle dalších kritérií. Vybírat můžete například podle tvaru, barvy, materiálu, výkonu, teploty barvy a spousty dalších.

Kam se plnospektrální osvětlení hodí?

Zde je to jednoduché. Plnospektrální zdravé osvětlení je ideální do každé místnosti, kde trávíte podstatnou část dne. Své využití tedy svítidla najdou v

 • domácnostech,
 • kancelářích,
 • konferenčních centrech,
 • meetingových místnostech,
 • pečovatelských domovech,
 • sportovních centrech,
 • obchodních centrech
 • nebo budovách veřejných institucí.

Zároveň, plnospektrální zdravé osvětlení není přínosné pouze pro člověka. Adekvátní přísun denního světla potřebují všechny živé organismy na zemi. A tak stejně jako lidem, ani hospodářským zvířatům neprospívá, pokud během zimy pobývají ve stájích či halách s nevhodným osvětlením. Nedostatek světla během zimních měsíců se poté může odrážet nejen na jejich zhoršeném zdraví, ale i psychické pohodě. Z tohoto důvodu se plnospektrální zdravé osvětlení perfektně hodí pro každého farmáře, kterému na jeho zvířatech záleží. Podobné problémy pak nastávají i u rostlin, které jsou pěstovány pod umělým osvětlením s nízkou intenzitou. Pokud tedy budete pěstovat například microgreens či jinou zeleninu pod plnospektrálním zdravým osvětlením, vaše sklizeň bude daleko bohatší a kvalitnější.

Svítidla pro vás pečlivě prověřujeme

Za všemi produkty, která na našem e-shopu najdete, si stoprocentně stojíme. Každé svítidlo pečlivě vybíráme a kontrolujeme, zda splňuje všechny parametry zdravého osvětlení. Velmi například dbáme na to, aby vás světlo neoslňovalo či aby nemělo rušivý flikr. Všechny tyto vlastnosti si ověřujeme vlastními měřicími přístroji a následně dokládáme naší nálepkou “prověřeno pro tebe”.

Nálepka Prověřeno pro tebe

Pokud budete ve výběru svítidla nebo v čemkoli jiném tápat, neváhejte se na nás obrátit. Kontaktovat nás můžete e-mailem, telefonicky anebo na naší zákaznické podpoře, kde jsme vám k dispozici každý den od 8:00 do 20:00.

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se