724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Reference

Zpět na přehled
Kancelář Brno Ceitec
  • 4 -
  • 3 -
  • 2 -
  • 1 -
  • 5 -

Kancelář Brno Ceitec

Na Ceitecu se svítí zdravým osvětlením
V interiérech trávíme většinou až 80 % našeho času. A jestli to pro někoho obzvlášť platí, jsou to bezesporu vědci. V laboratořích či kancelářích tráví většinu dne. Proto na Ceitecu, výzkumném centru v Brně, nyní používají zdravé osvětlení, které napodobuje denní světlo a zvyšuje produktivitu. Osvětlení jsme nainstalovali do kanceláře v přízemí, kde je během dne proniká velmi malo denního světla. Největším benefitem tohoto osvětlení je bezesporu to, že napodobuje denní světlo, které je důležité pro lidský organismus. Posiluje totiž cirkadiánní systém, zlepšuje produktivitu a eliminuje namáhání nebo pálení očí.

Svítidlo přes den vyzařuje hodně modrého světla, které je stěžejní pro některé z kognitivních funkcí, jako je koncentrace, přemýšlení či ukládání do krátkodobé paměti. Bílé panely svítidla svítí světlem, které napodobuje světlo ze slunce, modré panely zase imitují denní oblohu. I v malé místnosti tak dokáže vytvořit pocit rozlehlého prostoru a navodit spojení s přírodou. Světlo navíc nemá žádný flikr v nebezpečných frekvencích od 0 do 2000 Hz, který by mohl vyvolat bolest hlavy, malátnost nebo problémy s očima. Pozitivní účinky svítidla potvrzuje i Jakub Hrubý, který v kanceláři kvůli dopisování doktorandské práce strávil většinu dní i večerů. „Se změnou světla mě ani po dlouhém dni v kanceláři nebolely oči a celkově jsem se cítil lépe,“ říká.

Světlo má několik módů, které se ovládají nástěnným ovladačem fungujícím na principu piezokrystalu. Pokud uživatel zvolí automatický mód, nemusí se už o nic starat. K večeru se intenzita světla začne zmírňovat a bude tlumenější podobné západu slunce s menším množstvím modré složky. Právě tlumená intenzita světla připravuje tělo na odpočinek a následný kvalitní spánek.

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se