724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Přehled zařízení Philips Hue

Kategorie: Zdravé a praktické rady

Datum zveřejnění: 23.11.2022

Doba čtení

Systém inteligentního LED osvětlení Philips Hue přináší širokou škálu možností, jak nasvítit váš domov přesně podle vašich představ. V následujícím souhrnu se podíváme na základní produkty, které můžeme kombinovat i v rámci zdravého osvětlení.

Co se v článku dozvíte?

  • Jaké jsou produktové řady LED žárovek.
  • Jaké jsou možnosti ovládání.
  • Nejčastější otázky a odpovědi.

Na stránkách Philips Hue nebo u jiných prodejců můžete najít velké množství produktů z rodiny Hue. My jsme ale nadšenci do zdravého osvětlení a proto nabízíme jen určitou část tohoto portfolia.

LED žárovky

LED žárovky Philips  Hue se rozdělují do tří řad:

  • White – Poskytuje měkké bílé světlo a stmívání.
  • White Ambiance – Bílé světlo lze stmívat a měnit od studených po teplé odstíny bílé.
  • White and Color Ambiance – nabízí možnost stmívání, změny teploty bílého světla a barevné světlo.

V řadě Hue můžete vybírat mezi žárovkami, LED svítidly pro venkovní i vnitřní použití nebo LED pásky. V naší stálé nabídce ale najdete pouze LED žárovky White a White Ambiance. V naučné sérii Světlo a jeho vliv na člověka jsme vysvětlili vliv světla, parametry světla a doporučenou dobu používání světla. Žárovky White s teplotou barvy 2100 K tak doporučujeme na večerní svícení a žárovky White Ambiance měnící teplotu chromatičnosti mezi 2200 a 4500 K pak k celodennímu svícení.

Bezdrátové ovládání LED svítidel

Chytré bezdrátové osvětlení má bezesporu velkou řadu pozitivních vlastností. Od snadné instalace po široké spektrum nastavení. Pro některé však může být omezující jedna velmi důležitá vlastnost těchto systémů a to, že všechna svítidla Hue musí zůstávat neustále pod napětím. Pokud je zhasnete klasickým vypínačem, spustí se po zapnutí v nastaveném výchozím režimu a bude trvat nejméně minutu než se jim podaří přepnout do požadované scény. Pro plnou funkčnost je tak třeba zvolit kompatibilní tlačítko a v případě starší elektroinstalace nechat přívodní vypínač ke svítidlu stále sepnutý.

Nejjednodušší ovládání svítidel tak můžete realizovat pomocí aplikace ve svém mobilním telefonu nebo využít nástěnný stmívač. Ten může být jak dálkovým ovladačem tak s pomocí nástěnného držáku nástěnným vypínačem.

Navýšení soustavy zařízení umožňuje můstek Philips Hue Bridge s jehož pomocí můžete zavést inteligentní osvětlení do celého domu. Zároveň se s jeho přítomností rozšiřuje možnost ovládání světelné soustavy o ovladač Tap dial switch. Vaše současné nástěnné vypínače se mohou změnit v inteligentní s pomocí modulu, který umístíte před vypínač do instalační krabičky, anebo můžete zvolit nástěnný vypínač ABB z řady Friend of Hue.

Pod označením Friends of Hue pak můžete najít další zařízení, která jsou oficiálně plně kompatibilní s řadou Hue a je možné je bezproblému ovládat aplikací Hue.


Další možností rozšíření vaší osvětlovací sítě jsou kompatibilní produkty jiných výrobců. Nový Philips Hue Bridge 2.0 používá bezdrátovou komunikaci ZigBee 3.0. Jde o otevřený protokol, který využívají i další výrobci, jejichž produkty lze poté zkombinovat do jediné sítě (např. Paulmann, Paul Neuhaus, Led2, atd.).

Nejčastější otázky a odpovědi

Nabídka produktů se neustále rozšiřuje a s nimi rostou i možné nejasnoti v kompatibilitě a zapojení, proto zde přidáváme odkaz na nejčastější otázky a odpovědi, které vám mohou pomoci. Zároveň si můžete přečíst i článek o mobilní aplikaci Hue a možnostech jejího nastavení.

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se