724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi – Nastavení výchozího režimu

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 9.11.2022

Doba čtení

Všechny produkty LEDVANCE řady SUN@Home můžete lehce ovládat prostřednictvím vlastní Wi-Fi sítě. Stačí si jen do svého telefonu nainstalovat aplikaci LEDVANCE SMART+ WiFi. V nastavení aplikace pro LED žárovky pak najdete nenápadnou, ale velmi důležitou funkci nastavení výchozího režimu. V tomto článku se podíváme na to, k čemu se tato funkce hodí a jak ji správně nastavit.

V článku se dozvíte:

  • Proč využívat výchozí režim?
  • Jak nastavit výchozí režim?

K čemu je dobrý výchozí režim?

Svítidla SUN@Home jsou sice velmi chytrá, sloní paměť ale nemají. Když se tedy přeruší napájení, ať už z důvodu zhasnutí světla vypínačem či třeba výpadku elektřiny, svítidlo ztratí informace o svém aktuálním nastavení. Po opětovném zapnutí pak automaticky svítí ve výchozím režimu a trvá mu přibližně 15 sekund, než se spojí s cloudovým uložištěm aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi a přepne se do režimu, ve kterém bylo předtím. Tento problém má ale snadné řešení. A tím je právě vhodné nastavení výchozího režimu.

Obecně pak doporučujeme používat produkty řady SUN@Home s bezdrátovými tlačítky, která jsou s touto řadou svítidel kompatibilní a obvykle nepřeruší spojení svítidla s úložištěm nastavení. Více o této možnosti se můžete dozvědět v našem článku o možnostech ovládání svítidel SUN@Home.

Jak nastavit výchozí režim?

Pro nastavení výchozího režimu si v aplikaci otevřete konkrétní žárovku a klikněte na tlačítko Více/More v pravém dolním rohu obrazovky. Objeví se seznam nastavení a jako poslední položka je zde Chování po zapnutí/Power On Behavior. Nyní můžete vybírat z možností Default (2200K a plný jas), Obnovit paměť/Restore memory (žárovka se zapne v posledním nastavení jasu a teploty chromatičnosti, v jakém byla před vypnutím) nebo Uživatelské nastavení/Customize (sami si nastavíte barvu světla a jas, třeba jen na 1 procento).

A pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že vás svítidlo například z důvodu bouřky a výpadku proudu svým neočekávaným spuštěním nevyruší, můžete využít funkci Nerušit/Do Not Disturb. Ta zajistí, že svítidlo se po opětovném spuštění elektřiny samovolně nespustí a bude čekat na to, až ho zapnete sami. V takovém případě je však pro jeho zapnutí potřeba dvojité stisknutí vypínače.

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se