724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Chytré ovládání svítidel přes Bluetooth / Neolink / ZigBee / DALI

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 1.10.2023

Doba čtení

Aby biodynamické a chytré osvětlení sloužilo uživateli a nebylo tomu právě naopak, doporučujeme nastavit automatický režim osvětlení. Ke změně z denní scény na večerní bude tak docházet automaticky dle Vámi přednastaveného času nebo podle východu/západu slunce. Jaké systémy řízení osvětlení tyto automatizace umožňují?

Co se v článku dozvíte?

  • Jakými systémy řízení je možné ovládat biodynamická svítidla.
  • Základní informace o casambi, zigbee a Dali DT8.
  • Jak je možné kombinovat chytré systémy například pro zdravá svítidla od Arclite.

Systém řízení osvětlení Casambi je bezdrátové ovládání svítidel bez žádných zařízení, kabelů, brán, vypínačů. Stačí pouze propojit svítidlo s vaším chytrým telefonem nebo tabletem, aniž byste potřebovali jakoukoliv podporu od odborníků. Pomocí aplikace Casambi nebo 4remote BT můžete svítidla vypínat, stmívat a měnit odstíny barev vyzařovaného světla. Umožňuje nastavení odlišných světelných podmínek v každé místnosti podle toho, kolik proniká do místnosti přirozeného světla. Během několika málo minut si můžete vytvořit svou vlastní světelnou scénu. A dokonce i přes všechny tyto chytrosti se casambi svítidla dají ovládat pomocí klasických vypínaču díky Pasivnímu řídícímu modul G2 CASAMBI.

Síť NeoLink/ZigBee© představuje inovativní řešení pro ovládání zdravého osvětlení. Aplikaci zvládne naistalovat i používat díky jednoduchému a účinnému provedení každý. Funkce svítidel můžete řídit až na vzdálenost 100m. Široká paleta ovládacích zařízení dostupných pro NeoLink/ZigBee© nabízí kontrolu nad ovládáním zdravých svítidel od Arclite pro každého uživatele v téměř jakékoliv situaci. Svítidla lze totiž řídit pomocí nástěnného ovladače, aplikace my PI-LED® (dostupná pro Android a iOS) pro smartphony a tablety, nebo přes software myPI-LED® a speciální USB flash disk, který je potřeba naistalovat, resp. zapojit do vašeho PC.

Inteligentní osvětlení můžete také ovládat pomocí systémů řízení osvětlení DALI DT8. Přes tento systém se dají kontrolovat a řídit téměř veškeré funkce svítidla. Můžete si měnit intenzitu osvětlení, teplotu barvy svítidel nebo vytvářet automatický režim cirkadiánního osvětlení. Máte tedy dostatek možností pro vytvoření takových světelných podmínek, které se budou hodit pro kteroukoliv denní dobu či situaci. Svítidla můžete kontrolovat a řídit přes ovládací nástěnný panel, váš PC, notebook a tablet nebo se jejich funkce mění automaticky podle nastaveného cirkadiánního režimu.

Casambi, Síť NeoLink/ZigBee© i DALI DT8 umožňují ovládat chytré osvětlení a dají se dokonce částečně i kombinovat. V následující tabulce níže mkrnětě jak se dají tyto 3 chytré systémy kombinovat například pro zdravá svítidla od Arclite.

Rozsah funkcí Bluetooth s
Casambi
ZigBee
NeoLink
K-Zwally
ZigBee
myPI-LED PC APP
přes NeoLink USB-Stick
DALI DT8
Prostředí
ZigBee
myPI-LED Android/iOS APP
přes NeoLink Box
Manuální ovládání (intenzita osvětlení, teplota barvy, vypnout /zapnout)
Expert mód
Nastavení a restartování sítě
Vyvolání/ukládání světelných scén
Vyvolání automatického cirkadiánního režimu osvětlení
Nastavení automatického cirkadiánního režimu osvětlení
Světelné skupiny podle místností
1.800K – 16.000K + RGB
2.500K – 7.000K + RGB

 

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se