724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Na co si dát pozor před nákupem svítidel SUN@Home kompatibilních s aplikací LEDVANCE SMART+ WiFi

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 21.11.2023

Doba čtení

Také vás svítidla řady SUN@Home nadchla? Ani se vám nedivíme, výhod mají opravdu spousty. Díky možnosti ovládání pomocí aplikace Ledvance SMART+ WiFi nabízí širokou škálu funkcí od změny jasu a teploty barvy svícení až po vytváření různých světlených scén v jednotlivých místnostech. Ještě než si ale svítidla pořídíte, přesvědčte se, zda si budou s ostatním vybavením vaší domácnosti rozumět.

V článku se dozvíte:

  • S jakým typem Wi-fi routeru jsou svítidla kompatibilní?
  • Proč je k první instalaci potřeba Wi-Fi připojení?
  • Proč používat ovladač Ledvance SMART+ WiFi?
  • Kdy se vám může stát, že svítidlo nechtěně resetujete?

Pozor na kompatibilitu s Wi-Fi routerem

Před tím, než si produkty řady SUN@Home pořídíte, ověřte si, zda budou spolupracovat s vaším internetovým přijímačem. Wi-Fi routery mají ve většině případů síťové pásmo s frekvencí 2,4 GHz nebo 5 GHz. Svítidla SUN@Home lze však pomocí aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi ovládat pouze v případě, pokud váš Wi-Fi router používá frekvenční pásmo 2,4 GHz. S jinou frekvencí se bohužel aplikace kamarádit nebude.

Proč je k první instalaci potřeba Wi-Fi připojení?

Svítidla SUN@Home jsou chytrá a nabízí celou řadu funkcí. Při prvním nastavení se však neobejdete bez Wi-Fi připojení. Abyste si totiž mohli produkty SUN@Home svítit, musí být nejprve spárované s Wi-Fi sítí. Pokud byste si tedy chtěli novými svítidly posvítit například na chatě či na stavbě svého domu, kde však zatím nemáte funkční Wi-Fi, může vás svítidlo nechat ve štychu.

Je zde však snadný způsob, jak problém vyřešit. Stačí, když svítidlo nejprve zapojíte někde, kde internetové připojení je, a tam jej s Wi-Fi sítí spárujete. Následně si s pomocí svého chytrého telefonu nastavíte výchozí režim svícení a poté už můžete svítidla SUN@Home bez obav používat i tam, kde Wi-Fi připojení není. Mějte však na paměti, že vám budou svítit pouze v nastaveném výchozím režimu a nebudete je tedy moci stmívat či měnit teplotu barvy.

Proč používat ovladač Ledvance SMART+ WiFi?

Produkty řady SUN@Home doporučujeme používat s dálkovým ovladačem Ledvance SMART+ WiFi. Ten je s touto řadou svítidel kompatibilní a budou si tak skvěle rozumět.

Pokud i přesto použijete produkty řady SUN@Home v kombinaci s běžným nástěnným vypínačem, který zapíná a vypíná přívod elektrické energie do svítidla, určitě si v aplikaci nastavte funkci výchozí režim. Ptáte se proč? Při každém zapnutí vypínačem (tedy zapnutí přívodu elektrické energie do svítidla) se totiž svítidlo rozsvítí ve výchozím režimu. Následně trvá přibližně 15 sekund, než se spojí s cloudovým uložištěm aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi. Jakmile se svítidlo s uložištěm propojí a zjistí, že má být v jiném, vámi nastaveném režimu, plynule se do tohoto režimu přepne. Situace pak v praxi vypadá takto: Cvaknete vypínačem, svítidlo se na 15 sekund rozsvítí ve výchozím režimu a následně se plynule přepne do automatického režimu osvětlení, který jste si v aplikaci nastavili. O tom, jak si výchozí režim nastavit si můžete přečíst v našem článku.

Když však budete pro vypínání a zapínání osvětlení používat dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi namísto běžného nástěnného vypínače, svítidla budou reagovat okamžitě a 15sekundová prodleva zmizí.

Kdy se vám může stát, že svítidlo nechtěně resetujete?

Jak jsme již zmínili, pokud svítidlo SUN@Home budete rozsvěcet a zhasínat klasickým vypínačem, je třeba mít na paměti, že se vždy nejprve rozsvítí ve výchozím režimu. Až po zhruba 15 sekundách se plynule přepne do vámi nastaveného režimu. Zároveň, pokud svítidlo 5krát rozsvítíte a zhasnete (v intervalu zmíněných 15 sekund) a nedáte mu čas připojit se ke svému cloudovému úložišti, svítidlo se tak resetuje.

Při běžném používání například v obýváku či kuchyni nejspíš k těmto nechtěným resetováním nedojde, neboť obvykle svítidlo rozsvěcíte na delší dobu. Problém však může nastat, když svítidlo umístíte například na chodbu či do spižírny, tedy do místností, do kterých chodíte jen na krátkou dobu a často zde rozsvítíte, rychle vezmete potřebné věci a zase zhasnete a odejdete. Pakliže 5krát za sebou svítidlo jen krátce rozsvítíte (a není důležité, v jakém časovém rozestupu) a po pár vteřinách opět zhasnete, automaticky se vám jeho nastavení resetuje. A to i v případě, že mezi jednotlivými rozsvíceními bude pauza třeba i několik dní.

Autor tohoto článku:

Helena Havranová

copywriter

Helča už od školních let tíhla k psaní a tato láska k písmenkům jí zůstala. V týmu Svítímprotebe má na starosti vše, co souvisí s texty. Pokud si tedy čtete popisky nových svítidel, kategorií na e-shopu či články na blogu, pak je s největší pravděpodobností psala Helča.

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se