724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Na co si dát pozor před nákupem svítidel SUN@Home kompatibilních s aplikací LEDVANCE SMART+ WiFi

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 21.11.2023

Doba čtení

Také vás svítidla řady SUN@Home nadchla? Ani se vám nedivíme, výhod mají opravdu spousty. Díky možnosti ovládání pomocí aplikace Ledvance SMART+ WiFi nabízí širokou škálu funkcí od změny jasu a teploty barvy svícení až po vytváření různých světlených scén v jednotlivých místnostech. Ještě než si ale svítidla pořídíte, přesvědčte se, zda si budou s ostatním vybavením vaší domácnosti rozumět.

V článku se dozvíte:

  • S jakým typem Wi-fi routeru jsou svítidla kompatibilní?
  • Proč používat ovladač Ledvance SMART+ WiFi?

Pozor na kompatibilitu s Wi-Fi routerem

Před tím, než si produkty řady SUN@Home pořídíte, ověřte si, zda budou spolupracovat s vaším internetovým přijímačem. Wi-Fi routery mají ve většině případů síťové pásmo s frekvencí 2,4 GHz nebo 5 GHz. Svítidla SUN@Home lze však pomocí aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi ovládat pouze v případě, pokud váš Wi-Fi router používá frekvenční pásmo 2,4 GHz. S jinou frekvencí se bohužel aplikace kamarádit nebude.

Proč používat ovladač Ledvance SMART+ WiFi?

Produkty řady SUN@Home doporučujeme používat s dálkovým ovladačem Ledvance SMART+ WiFi. Ten je s touto řadou svítidel kompatibilní a budou si tak skvěle rozumět.

Pokud i přesto použijete produkty řady SUN@Home v kombinaci s běžným nástěnným vypínačem, který zapíná a vypíná přívod elektrické energie do svítidla, určitě si v aplikaci nastavte funkci výchozí režim. Ptáte se proč? Při každém zapnutí vypínače (tedy zapnutí přívodu elektrické energie do svítidla) se totiž svítidlo rozsvítí ve výchozím režimu. Následně trvá přibližně 15 sekund, než se spojí s cloudovým uložištěm aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi. Jakmile se svítidlo s uložištěm propojí a zjistí, že má být v jiném, vámi nastaveném režimu, plynule se do tohoto režimu přepne. Situace pak v praxi vypadá takto: Cvaknete vypínačem, svítidlo se na 15 sekund rozsvítí ve výchozím režimu a následně se plynule přepne do automatického režimu osvětlení, který jste si v aplikaci nastavili. O tom, jak si výchozí režim nastavit si můžete přečíst v našem článku.

Pokud však budete pro vypínání a zapínání osvětlení používat dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi namísto běžného nástěnného vypínače, svítidla budou reagovat okamžitě a 15sekundová prodleva zmizí.

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se