724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 7:30–19:00

Zdravě osvětlený blog

Jak nastavit dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 12.11.2022

Doba čtení

Nejste příznivci chytrých svítidel a ovládání přes smartphone? To nevadí, protože všechny produkty LEDVANCE řady SUN@Home můžete lehce ovládat nejen prostřednictvím aplikace Ledvance SMART+ WiFi, ale také pomocí Dálkového ovladače Ledvance SMART+ WiFi. Stačí mít jen nainstalovanou aplikaci, spárované produkty s aplikací a pak už jde vše jako po másle. Díky následujícímu návodu jednoduše a rychle pochopíte, jak dálkový ovladač nastavit a využít tak chytré plnospektrální svítidla naplno.

V článku se dozvíte:

  • Jak spárovat produkty z řady Ledvance SMART+ WiFi s dálkovým ovladačem?
  • Jak zrušit spárování produktu z dálkovým ovladačem?
  • Jakou funkci plní jednotlivá tlačítka na ovladači?

Spárování produktů Ledvance SMART+ WiFi s dálkovým ovladačem

Nejprve si svítidla či žárovky z řady Ledvance SMART+ WiFi, jež chcete ovladačem ovládat připravte tak, abyste na ně dobře viděli. Zároveň mějte po ruce Dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi. Zkontrolujte si, zda máte všechna svítidla či žárovky, které chcete ovládat dálkovým ovladačem napárovány v aplikaci a ujistěte se, že tyto produkty neblikají. Jakmile máte svítidla či žárovky napárovány v aplikaci Ledvance SMART+ WiFi a bezproblémově je pomocí této aplikace ovládáte, můžete se pustit do párování dálkového ovladače.

Postup je následující:

1. Zapněte svítidla, která chcete s dálkovým ovladačem spárovat a nechte je v zapnutém stavu. Svítidla nesmí blikat a musí být spárovaná s aplikací. Ostatní svítidla, která nechcete s ovladačem párovat nechte vypnutá.

2. Na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko A nebo B, podle toho do jaké skupiny chcete svítidlo napárovat. Ovladač totiž umožňuje ovládat dvě skupiny svítidel.

3. Nyní podržte na dálkovém ovladači tlačítko ON po dobu 5 sekund nebo více. Tímto úkonem provede párování. Zároveň, kroky 1. až 3. je potřeba provést rychle za sebou, nejdéle v rámci 16 sekund, aby párování proběhlo úspěšně.

4. Následně vám obě párovaná zařízení (svítidlo či žárovka a dálkový ovladač) dají signál, že spárování proběhlo úspěšně. Signál vypadá tak, že 3x problikne kontrolka na ovladači a následně 3x problikne svítidlo či žárovka.

 

 A je hotovo! Párování produktů z řady Ledvance SMART+ WiFi je vysvětleno také v Manuálu pro Dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi. Obdobným způsobem se páruje i Chytrá zásuvka Ledvance SMART+ WiFi, LED žárovka SUN@Home E27 12W 2200-5000K nebo Stolní lampa PANAN DESK SUN@Home. Všechny tyto produkty najdete spolu s dalšími na našem e-shopu, tak tam mrkněte 😉

Zrušení spárování produktů Ledvance SMART+ WiFi 

Rozmysleli jste se a rádi byste změnili nastavení Dálkového ovladače Ledvance SMART+ WiFi? Spárování produktu zrušíte tak, že na ovladači stisknete skupinu (tlačítko A nebo B), ze které chcete všechna svítidla či žárovky vyjmout (1). Následně podržíte na dálkovém ovladači tlačítko OFF po dobu 5 sekund nebo více (2). Tímto úkonem spárování zrušíte (3). A nyní už vám nic nebrání, abyste se pustili do nového nastavení ovladače.

 

Funkce tlačítek ovladače

Pokud jste úspěšně nastavili dálkový ovladač, blahopřejeme! Nyní pro vás máme ještě vysvětlení, k čemu slouží jednotlivá tlačítka ovladače.

  1. Kontrolka
  2. Mění teplotu barvy (kliknutím mění teplotu barvy skokově, přidržením tlačítka plynule).
  3. Mění intenzitu osvětlení neboli jas (kliknutím mění teplotu barvy skokově, přidržením tlačítka plynule).
  4. Přepíná mezi scénami, které jsou nastaveny v aplikaci Ledvance SMART+ WiFi ve smartphonu (scény: noční, televize, relax a čtení). Po přidržení tlačítka scény po dobu >5 sekund se aktuální nastavení osvětlení uloží pod stisknutou scénu. Scény lze také nastavovat přímo v aplikaci Ledvance SMART+ WiFi.
  5. Zapíná a vypíná svítidlo (tlačítko ON se také používá při párování ovladače se svítidlem)
  6. Tyto tlačítka jsou určena pro RGB barevná svítidla.
  7. Skupiny svítidel nebo žárovek, které je možné ovládat. Na každou skupinu (A nebo B) lze napárovat libovolná svítidla dle potřeby.

 

Narazili jste při párování svítidel na problém, s nímž si nevíte rady? Ozvěte se nám, rádi vám poradíme😊
Na naší zákaznické podpoře jsme vám k dispozici každý den od 8:00 do 20:00.

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se