724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 8:00–20:00

Zdravě osvětlený blog

Použití aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi pro řadu svítidel SUN@Home

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 8.11.2022

Doba čtení

Svítidla SUN@Home od společnosti Ledvance splňují požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka. Jedná se o plnospektrální svítidla, která téměř identicky simuluje záření slunečních paprsků. Díky speciálním technologiím tedy přinášejí pro člověka řadu benefitů. Aplikace LEDVANCE SMART+ Wifi umožňuje měnit teplotu barev světla i intenzitu osvětlení v průběhu dne, podobně jako se tomu děje u slunečního záření. V následujících videích vás detailně seznámíme s postupem pro ovládání této aplikace.

Co se v článku dozvíte?

  • Jak aplikaci stáhnout.
  • Jak svítidla spárovat s aplikací.
  • Jak svítidla přes aplikaci ovládat (i přes hlasové ovládání).
  • Jak se budou chovat produkty SUN@Home s vypínači nebo tlačítky.

Stáhnutí aplikace

Aplikaci lze stáhnout v obchodech Google Play i iOS App Store, je tedy dostupná pro mobily s operačními systémy Android a iOS. Abyste aplikaci mohli používat na vašem chytrém mobilu, musíte mít Android ve verzi 4.4 a novější, v případě iOS verzi 9.0 a novější. Za aplikaci nemusíte nic platit, můžete si ji stáhnout zdarma.

Vytvoření účtu v aplikaci

Jestliže účet v aplikaci LEDVANCE SMART+ Wifi již máte, hned po jejím otevření se můžete přihlásit ke svému účtu. Pokud však máte aplikaci LEDVANCE SMART+ Wifi nainstalovanou poprvé, klikněte na tlačítko Sign Up a vytvořte si v dalším kroku svůj vlastní účet, pomocí kterého si budete své chytré osvětlení domácnosti ovládat. Dle obrázku níže pak zadejte svůj e-mail a vytvořte si své vlastní heslo. Heslo může obsahovat pouze písmena a číslice a musí mít minimálně 8 znaků. Heslo nesmí obsahovat jiné znaky, než jsou písmena a čísla. Tedy pomlčky, tečky, čárky, ani jakékoliv jiné znaky nejsou povoleny.

 

Po vyplnění údajů klikněte na tlačítko Načtěte ověřovací kód. Zadejte kód, který jste obdrželi na svůj e-mail a je hotovo! Nyní můžete začít s nastavováním svého biodynamického plnospektrálního osvětlení.

Instalace produktů pomocí aplikace

Všechny produkty LEDVANCE řady SUN@Home můžete lehce ovládat prostřednictvím vlastní Wi-Fi sítě. Stačí si jen naistalovat aplikaci LEDVANCE SMART+ Wifi. Díky následujícímu videu jednoduše pochopíte, jak si vytvořit v aplikaci účet a spárovat svítidla se zařízením.

Používání produktů pomocí aplikace

Pomocí aplikace lze snadno ovládat vlastnosti svítidla. Sami si tak můžete nastavit teplotu barvy světla a intenzitu osvětlení. Dále aplikace umožňuje vytvoření vlastního rozvrhu, podle kterého se bude teplota barvy a intenzita osvětlení měnit v průběhu dne. To vše uděláte pohodlně přes zařízení za pomocí vaší Wi-Fi. S LEDVANCE SMART+ WiFi můžete ovládat až 200 produktů současně. Aplikace rovněž umí rozdělit svítidla ve vašem domě nebo bytě podle jednotlivých místností, pro které se dají vytvořit odlišné světelné scény. Pokud nejste ve svém domově, ale i tak chcete měnit nastavení svítidel, stačí mít připojení na internet a celou řadu SUN@HOME můžete ovládat prakticky odkudkoliv.

Používání produktů s reproduktorem Google Nest Mini

Svítidla řady SUN@home můžete ovládat i hlasem. Aplikaci LEDVANCE SMART+ WiFi lze totiž snadno propojit s reproduktorem Google Nest. Stačí si pouze ve výchozí aplikaci Google Home nadefinovat rutiny a nastaveným příkazem je můžete kdykoliv spustit. Na videu níže si můžete prohlédnout ukázky příkazů.

Upozornění na kompatibilitu s WiFi routerem

Aplikace má snad jedinou kaňku. WiFi routery mají ve většině případů síťové pásmo s frekvencí buď 2,4 GHz nebo 5 GHz. Svítidla řady SUN@Home lze pomocí aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi ovládat pouze v případě, pokud váš WiFi router používá frekvenční pásmo 2,4 GHz. Nicméně většina WiFi routerů disponuje právě frekvenčním pásmem 2,4 GHz.

Použití produktů SUN@Home s tlačítkem nebo vypínačem

Produkty řady SUN@Home doporučujeme používat s ovladačem Dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi, který je s touto řadou svítidel kompatibilní.

Pokud použijete produkty řady SUN@Home v kombinaci s běžným nástěnným vypínačem, který vypíná a zapíná přívod elektrické energie do svítidla (příp. žárovky nebo LED pásku), doporučejeme nastavit v aplikaci výchozí režim. Protože při každém zapnutí vypínače (tedy zapnutí přívodu elektrické energie do svítidla) se svítidlo rozsvítí ve výchozím režimu. Následně trvá přibližně 15 s než se svítidlo spojí s cloudovým uložištěm aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi pomocí WiFi vaší domácnosti. Jakmile se svítidlo s cloudovým uložištěm spojí a zjistí, že má být například ve vámi nastaveném režimu, plynule se do tohoto režimu přepne. Situace pak v praxi vypadá takto: Cvaknu po vypínači, svítidlo se na 15 s rozsvítí ve výchozím režimu a následně se plynule přepne do automatického režimu osvětlení, který jste si v aplikaci nastavili. 

Pokud budete používat pro vypínání a zapínání osvětlení Dálkový ovladač Ledvance SMART+ WiFi namísto běžného nástěnného vypínače, svítidla budou reagovat okamžitě a 15 s prodleva zmizí.

Autor tohoto článku:

Filip Ruml

světelný technik a odborník na zdravé osvětlení

Filip se věnuje zdravému interiérovému osvětlení již 7 let. Dělal nespočet návrhů a projektů osvětlení, vyzná se v technických záležitostech svítidel a dokáže hodiny povídat o tom, jak působí světlo na cirkadiánní rytmus, spánek a všeobecně zdraví. Pokud chcete poradit ohledně zdravého osvětlení, nebo máte technický dotaz, zeptejte se Filipa!

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se