724 411 489
Zákaznická podpora: Po–Ne 8:00–20:00

Zdravě osvětlený blog

Prověřeno pro tebe

Kategorie: Návody a pomoc

Datum zveřejnění: 16.8.2022

Naší vizí je nabízet pouze taková svítidla, která mají pozitivní dopad na lidský organismus. Proto každé svítidlo v našem sortimentu ověřujeme a kontrolujeme, zdali se skutečně jedná o zdravé svítidlo. Až k vám dorazí náš balík s jakýmkoliv svítidlem, budete si moci všimnout nálepky „Prověřeno pro tebe“. Touto nálepkou se zavazujeme, že jsme certifikovanými měřícími přístroji zkontrolovali požadavky na zdravé svítidlo.

 

 

Jakožto odborníci na zdravé osvětlení víme, jaký dopad má umělé osvětlení i přirozené světlo na lidské zdraví. A podobně jako na každém jiném trhu, i na trhu umělého osvětlení se liší kvalita svítidel, a tím pádem i jejich vliv na fyzický a psychický stav člověka. Z tohoto důvodu pečlivě vybíráme jak výrobce, tak i konkrétní svítidla z jejich portfolia.

Ještě před tím, než zařadíme kterékoliv svítidlo do nabídky v našem e-shopu, pomocí měřící techniky testujeme jeho světelné parametry. Konkrétně se jedná o parametry zdravého svítidla. Pokud svítidlo tyto parametry splňuje a projde našim testováním, přidáme jej na e-shop. Používáním zdravého osvětlení docílíte například vyšší produktivity práce i učení, lepší koncentrace, kvalitnějšího spánku a mnoha dalších benefitů.

Při ověřování nových svítidel se ovšem čas od času stane, že dané svítidlo nesplňuje doporučenou hodnotu některého z parametrů zdravého svítidla. V takovém případě samozřejmě svítidlo nezařadíme do sortimentu, neboť vám v žádném případě nechceme nabízet produkty, které by mohly mít negativní dopady pro váš organismus. U každého svítidla pak naleznete tabulku parametrů zdravého svítidla s námi naměřenými hodnotami a doporučenými hodnotami podle mezinárodních norem a vědeckých poznatků.

 

Za prověření všech svítidel se zaručuje náš specialista na zdravé osvětlení Filip Ruml, který se věnuje tomuto oboru již šest let. Při studiu na Vysokém učení technickém v Brně napsal diplomovou práci na téma „Návrh interiérového svítidla v trendu Human Centric Lightning“. Obor Human Centric Light se zabývá vlivem osvětlení na člověka, a i když tento pojem nemá přesný český překlad, ve volném překladu můžeme použít ekvivalent zdravé osvětlení. Jestliže máte jakýkoliv dotaz ohledně našeho ověřování a měření svítidel, neváhejte kontaktovat našeho odborníka Filipa Rumla na telefonním čísle 724 411 489.

Pokud sdílíte naše nadšení pro zdravé osvětlení,
sjednejte si s námi úvodní schůzku zdarma.

Sejít se